Rytmika, logorytmika z elementami tańca w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Instytut Kształcenia Podyplomowego proponuje wyjątkowy program studiów podyplomowych - „Rytmika, logorytmika z elementami tańca w edukacji wczesnoprzedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Ten kierunek kształcenia jest skierowany przede wszystkim do nauczycieli i opiekunów pracujących z dziećmi w przedszkolach, żłobkach, klubach malucha itp. Ponadto mogą stanowić cenne uzupełnienie wiedzy i kompetencji dla nauczycieli przedszkoli i klas I-III, wzbogacając warsztat pracy nauczyciela o treści pomagające zorganizować zajęcia pozalekcyjne, teatrzyki i różnorodne wydarzenia z życia przedszkola, szkoły.
Głównym celem studiów podyplomowych jest dostarczenie niezbędnej wiedzy merytorycznej oraz umiejętności dydaktycznych, które pozwolą na organizowanie zajęć związanych z rytmiką, logorytmiką i tańcem, a także przygotowanie artystycznej oprawy różnych wydarzeń tematycznych i okolicznościowych w przedszkolach i szkołach podstawowych na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy studiów podyplomowych zdobywają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności, a także kompetencje niezbędne do prowadzenia zajęć ruchowych i muzycznych w przedszkolach oraz szkołach podstawowych w klasach od pierwszej do trzeciej.
Absolwent pozyska kompetencje przydatne do przygotowywania i prowadzenia ćwiczeń z zakresu edukacji muzycznej, prowadzenia zespołów rytmiczno-tanecznych, organizowania czasu wolnego dzieci z uwzględnieniem piosenki i dramy na zajęciach pozaszkolnych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej obowiązująca Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego i Kształcenia Ogólnego dla szkoły podstawowej zakłada, iż jednym z zadań wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej jest: „Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki”. Od kandydatów na studia wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego. Natomiast nie jest wymagana znajomość gry na instrumencie muzycznym, ani dyplom ukończenia szkoły muzycznej. Studia kończą się egzaminem dyplomowym.
Jak się zapisać?