Pedagogika resocjalizacyjna
Studia z zakresu pedagogiki specjalnej o specjalności „Pedagogika resocjalizacyjna” przygotowują słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną społecznie. Zgodnie z nowymi wymogami studia kierowane są do osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej lub posiadają przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcą uzyskać przygotowanie w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej.
Studia podyplomowe z pedagogiki resocjalizacyjnej mają na celu kształcenie specjalistów, którzy będą mogli pracować w różnych instytucjach zajmujących się resocjalizacją, takich jak ośrodki wychowawcze dla młodzieży, placówki oferujące wsparcie dzienne, jednostki interwencyjne, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kuratorskie czy organizacje walczące z przestępczością i patologiami społecznymi. Studenci kierunku Pedagogika resocjalizacyjna zdobędą wiedzę z zakresu diagnozowania, metodologii oraz terapii stosowanej w procesie resocjalizacji.
Studia podyplomowe z zakresu „Neurologopedii” mają charakter kwalifikacyjny, a ich program jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Uwzględnia on wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. dotyczącym standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450).
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie wszystkich wymaganych zaliczeń, w tym zaliczenie praktyki zawodowej. Dla pierwszych uprawnień przewidziane jest 180 godzin praktyki, natomiast dla drugich uprawnień – 120 godzin. Program kończy się zdaniem egzaminu podyplomowego.
CZAS TRWANIA:
3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in.wykorzystanie technik kształcenia na odległość- e-learning)
ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W FORMIE WYKŁADÓW I ĆWICZEŃ W ZAKRESIE:
ZAKRES KSZTAŁCENIA:
I moduł: Dydaktyka specjalna
II moduł: Podstawy dydaktyki i emisji głosu
III moduł: Diagnostyka w pedagogice specjalnej w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej
IV moduł: Praktyki zawodowe: 60 godzin
Przygotowanie merytoryczne:
I moduł: Przygotowanie merytoryczne w zakresie pedagogiki
resocjalizacyjnej
II moduł: Przygotowanie dydaktyczno-metodyczne w zakresie
pedagogiki resocjalizacyjnej
III moduł: Praktyki zawodowe: 120 godzin.
KOSZT STUDIÓW:
3900 zł. (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna
Jak się zapisać?