Biznes i zarządzanie
Studia podyplomowe w zakresie „Biznes i zarządzanie”, to świetna oferta dla osób z uprawnieniami pedagogicznymi, które pragną rozszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i rozwinąć umiejętności praktyczne, a także zależy im na doskonaleniu kompetencji zawodowych i uzyskaniu kwalifikacji do prowadzenia zajęć z przedmiotu „Biznes i zarządzanie”. Od dnia 1 września 2023 r. zastąpi on przedmiot „Podstawy przedsiębiorczości” realizowany w szkołach ponadpodstawowych.
Program kursu obejmuje takie tematy jak finansowanie firm, rynek pracy oraz struktura gospodarcza. W trakcie kursu przewidziane są praktyczne przykłady z doświadczeń polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, a także rozwijanie umiejętności przywódczych. W ramach studiów podyplomowych „Biznes i zarządzanie” uwzględnione zostaną praktyczne przykłady doświadczeń polskich i zagranicznych przedsiębiorców oraz rozwijanie kompetencji liderskich, z wykorzystaniem elementów biznesowych, w tym elementów programowych. Zajęcia prowadzone będą z udziałem kadry wykładowców w ramach studiów podyplomowych typu Executive MBA, w zakresie dostosowanym do potrzeb nowego kierunku. Oferta katalogu materiałów dydaktycznych zostanie wzbogacona w oparciu o nowe technologie, instrumenty oraz narzędzia cyfrowe służące uczniom, nauczycielom i innym członkom szkolnej społeczności. Proponowany kierunek studiów podyplomowych „Biznes i zarządzanie” wpisuje się we współczesne trendy rozwoju społeczno-gospodarczego oraz uwzględnia nowoczesne metody nauczania i techniki edukacyjne. Stanowi równocześnie odpowiedź na istotne potrzeby i postulaty zgłaszane przez środowiska biznesowe i akademickie, a także Radę Edukacji Finansowej oraz Radę do spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Przedmioty związane z zarządzaniem i biznesem zawarte są w dokumentach programowych międzynarodowego systemu edukacji (IB) oraz w systemach edukacji m.in. takich państw, jak np. Wielka Brytania (A-Level), gdzie cieszą się dużą popularnością wśród uczniów i studentów.
Kształcenie trwa przez trzy semestry i odbywa się w formie zaocznej, z wykorzystaniem innowacyjnych technik nauczania, takich jak na przykład nauka przez internet. Aby ukończyć studia, należy zdobyć wszystkie wymagane zaliczenia, w tym odbyć praktyki zawodowe o łącznym czasie trwania 90 godzin oraz zdać egzamin końcowy.
I moduł – Podyplomowe przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu
II moduł – Podstawy dydaktyki i emisja głosu
III moduł – Przygotowanie dydaktyczne do nauczania przedmiotu
IV moduł – Praktyki zawodowe- 90 godzin Koszt studiów 3600 zł (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna